Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.
Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.
Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.

Ступінь захисту IP

Ступінь захисту IP (захист від проникнення) визначається Міжнародною електротехнічною комісією у стандарті IEC 60529. Ці класи захисту класифікують ступені захисту необроблених корпусів електричних пристроїв з номінальною напругою максимум 72,5 кв. (Стандарт IEC 60529, а також DIN EN 60529; VDE 0470-1:2000-09)

За абревіатурою IP йдуть дві цифри. Перша цифра означає захист від проникнення твердих тіл. Друга цифра описує ступінь захисту від потрапляння води. Цифри мають специфічні описи, які можна знайти в таблицях.

Наприклад, roda Rocky RK12 відповідає класу захисту IP65. Це означає повний захист від контакту з живими компонентами або внутрішніми рухомими частинами. Клас також забезпечує захист від потрапляння пилу і водяних струменів із насадок, спрямованих на Rocky з усіх боків.

Перша цифра

Рівень захисту Захист відопис
0 Без захисту-
1> 50 ммЗахист від випадкового контакту великих ділянок активних і внутрішніх рухомих частин, але без захисту від навмисного доступу до цих частин. Захист від проникнення твердих чужорідних тіл діаметром більше 50 мм.
2> 12,5 ммЗахист від контакту між пальцями і активними або внутрішніми рухомими частинами. Захист від потрапляння твердих чужорідних тіл діаметром більше 12 мм.
3> 2,5 ммЗахист від контакту активних або внутрішніх рухомих частин з інструментами, дротами або подібними з Ø більше 2,5 мм. Захист від потрапляння твердих чужорідних тіл діаметром більше 2,5 мм.
4> 1 ммЗахист від контакту активних або внутрішніх рухомих частин з інструментами, дротами тощо з Ø більше 1 мм.
5Осідання пилуповний захист від контакту з живими або внутрішніми рухомими частинами. Захист від шкідливих осідань пилу. Не запобігає повністю потраплянню пилу, але його потрапляння повинно бути обмежене кількістю, яка не порушує належного функціонування.
6Потрапляння пилуповний захист від контакту з живими або внутрішніми рухомими частинами. Захист від потрапляння пилу.

Друга цифра

Рівень захисту Захист відопис
0захисту-
1Вертикально стікаюча водавертикально падаючі краплі не матимуть шкідливого впливу
2 Краплі, що падають під кутомвертикально стікаюча вода не матимуть шкідливого впливу, коли корпус нахилений під кутом 15 ° від його нормального вертикального положення.
3Розбризкування водибризки води під кутом до 60 ° з будь-якої вертикальної сторони не матимуть шкідливого впливу.
4Розбризкування водибризки води на корпус з будь-якого напрямку не матимуть шкідливого впливу.
5Водяні струменіструмені води, спрямовані на корпус з будь-якого напрямку, не матимуть шкідливого впливу.
6Потужні струмені водивода в потужних струменях на корпус з будь-якого напрямку, не матиме шкідливих впливів.
7Зануренняпотрапляння води у великій кількості не спричиняє шкоду, коли корпус занурюється у воду за певних умов тиску та часу.
8Зануренняпотрапляння води на корпус у великій кількості не спричиняє шкідливі наслідки, якщо він постійно занурюється у воду за умов, узгоджених між виробником і користувачем. Однак вимоги до умов повинні бути більш розширені, на відміну від пункту 7..