Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.
Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.
Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.

Ефект муара

Помутніння

Ефект муара або «помутніння» є терміном, який, зазвичай, використовується для опису нерівних дисплеїв, де причиною є недосконале освітлення екрану. Ці ефекти можуть проявлятися в зонах або окремих пікселях, які є темнішими або яскравішими, які показують менший контраст або просто відхиляються від загального зображення. Як правило, ці ефекти особливо помітні під час відтворення темних зображень і в темних умовах навколишнього середовища.

Взагалі ефект муара є фундаментальною особливістю конструкції сучасних рідкокристалічних екранів. Ефект муара також може проявлятися в дисплеях на основі технології OLED (особливо на смартфонах). Практично не існує дисплея, який працює із задньою підсвіткою або з кутовою/боковою підсвіткою - де РК-технологія вільна від ефектів муара.

Завдяки безперервній мініатюризації дисплеїв - особливо із зменшенням ширини панелей і дивовижній появі смартфонів в останні роки - цей ефект відбувається все частіше і тому він відомий більш широкому колу користувачів.
Ефект муара - це загальне явище, яке, зазвичай, не може бути виправлено!

Існують дві основні причини ефекту муара:

РК-екран складається з декількох шарів. На жаль, у зв'язку з виробничими причинами під час збірки поки неможливо постійно бездоганно та плавно з'єднувати ці шари. Крім цього, під час виробництва може з'являтися забруднення, або підсвітка може не освітлювати кристали рівномірно.

Певний тиск, який виникає в самій панелі, може призвести до того, що підсвітка більше не буде освітлювати дисплей так само рівномірно, як раніше. Тиск, зазвичай, викликають:

Механічні впливи, такі як вібрація, удари, а також неправильне кріплення (тиск, спричинений корпусом)

Високі температури (розширення матеріалу).

Механічні впливи часто можуть бути зафіксовані, якщо причину впливу можна усунути (наприклад, дозволяючи панелі охолонути). Однак немає гарантії, що наслідки не будуть помітні. Для цього панель має бути здатна повернутися до своєї початкової (фізичної) позиції. Залежно від панелі певні налаштування зображення за допомогою монітора можуть або зменшити ефект муара або навіть зробити його практично невидимим.

У першому випадку ефект муара помічається спеціалістами roda із забезпечення якості під час встановлення, і панель відповідно замінюється. Ефекти муара, викликані факторами зовнішнього впливу, зазвичай, стають помітними лише після певного періоду роботи. У цих випадках практично відсутні можливості ефективного прогнозування та уникнення ефектів муара.

Ефект муара відбувається із пристроями всіх виробників. Перехід на панель іншого виробника не гарантує надійного захисту від можливого ефекту муара.

Всі виробники панелей вказують на те, що ефект муара - це пов'язана зі збіркою фізична властивість сучасних РК-панелей, виникнення якої не є підставою для подання скарги. Зокрема у дуже великих панелей завжди помітний більш чи менш виражений ефект муару або помутніння. Проте це, зазвичай, чітко видно за певних умов.

Ефект муара не розглядається як дефект або недолік, а скоріше як небажаний побічний ефект типу продукту. З цієї причини не можна пред'явити претензії до виробника. Після заміни дисплея у новому дисплеї може рано чи пізно також стати видимим ефект муара або ефект помутніння. В даний час технічно неможливо гарантувати, що ефект муара не виникатиме під час роботи з РК-пристроєм.