Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.
Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.
Наука замість фантастики - те,

що робить нас дійсно сильними.

Читабельність в умовах сонячного світла

Читабельність на сонці, як можна зрозуміти з назви, вказує на те, що зображення на дисплеї можна переглядати при сонячному світлі. Більшість матеріалів поверхні відбивають світло, що в свою чергу необхідно для того, щоб людське око сприйняло їх. Однак, коли інтенсивність відбитого світла збільшується, контраст яскравості зменшується. Видимість екранів зменшується до точки, в якій відображена інформація стає не розбірливою. Рисунок 1 ілюструє ефект відбиття світла на читабельність і відображення дисплея.

Освітленість (одиниця: люкс) - фотометричний еквівалент радіометричного опромінення Е (люмен/квадратний метр)

Нормальна освітленість у межах офісної будівлі становить приблизно 300–500 лк (залежно від відстані джерела світла)

Зовнішня освітленість значно змінюється залежно від якості води та світла

Читабельність дисплеїв за умови сонячного світла може бути розрахована за такою формулою:

Ефективний коефіцієнт контрастності

Ефективний коефіцієнт контрастності = 1 + (випромінюване світло / відбите світло)

За допомогою дисплеїв ефективний коефіцієнт контрастності визначає співвідношення між випромінюваним світлом і відбитим світлом від зовнішніх джерел світла. Вищий ефективний коефіцієнт контрастності означає кращу читабельність при сонячному світлі. Коефіцієнти контрастності 5 або більше вказують на те, що зображення на дисплеї можна переглядати при сонячному світлі. Ефективним методом поліпшення читабельності при сонячному світлі є зниження яскравості та зменшення відбиття.

Зменшити яскравість

Із безперервним подальшим розвитком LED-технології з точки зору яскравості та терміну служби, яскравість може бути збільшена з 200 ніт (CCFL) до 500 або до 1200 ніт (LED) при переході на LED-підсвічування.

Максимальна яскравість з поточною LED-технологією становить від 1200 до 1500 ніт. (Якщо інтенсивність відбиття навколишнього світла перевищує 500 ніт, читабельність буде незадовільною при яскравості дисплея 1200–1500 ніт.)

Ось чому відбиття поверхні повинно бути зменшено, щоб збільшити розбірливість. З цією метою використовуються різні технології, починаючи від покриття, зменшення поверхні відбиття, а також поляризації світла.

Зменшення відбиття: покриття

Відбиття може бути зменшено шляхом нанесення антивідбивного покриття на поверхню дисплея. Загальні способи нанесення покриття для зменшення відбиття світла включають занурення, хімічне осідання з парової фази, фізичне осідання з парової фази тощо.


Зменшення відбиття: Зменшення поверхні відбиття

Коли світло проходить через середовище передачі, утворюється відбите і заломлене світло. Промінь світла може утворювати обидва варіанти під час проходження через шар скла.
З подвійним покриттям скла відбиття і заломлення відбувається двічі, коли світло проходить кожен шар.

Ця відбивна перешкода може бути зменшена за рахунок зменшення кількості відбивних поверхонь. Цей метод називається "оптичним з'єднанням",

проілюстрований на рисунку 3. З оптичним з'єднанням кількість відбивних поверхонь зменшується шляхом "герметизації" проміжку між двома шарами скла. Це виключає певну кількість відбиття і заломлення. (Компанія roda computer використовує рішення оптичного з'єднання у масовому виробництві 5-дюймових дисплеїв. У даний час впроваджуються інші розміри, і вони знаходяться на етапі підготовки до серійного виробництва.)

Зменшення відбиття: Поляризація світла

Природне світло складається з різних джерел світла, включаючи пряме сонячне світло, напівтемне світло, заломлене світло від інших поверхонь тощо. Це означає, що воно природно неполяризоване без певного напрямку. Сенсорна панель, розроблена компанією roda, має вбудований поляризатор і ¼-lambda плівку, що сприяє зменшенню відбиття світла. Поляризатор може фільтрувати вхідне світло і пропускати світло в певному напрямку. Відфільтроване світло потім поляризується круговим способом ¼-lambda плівкою. Отримане в результаті орбітальне поляризоване світло знову фільтрується через поляризатор, щоб запобігти відбиттю.

Підсумок

Реальна читабельність при сонячному світлі може бути досягнута тільки за умови поєднання різних методів, використання яких залежить від індивідуального застосування.

За допомогою сучасних дисплеїв, таких як сенсорні екрани, необхідно застосовувати майже всі описані вище методи, щоб забезпечити справжню читабельність в умовах сонячного світла.